Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Porez na prihode". Rad ima 17 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.

Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.

Ako tekst koji se nalazi ispod nije čitljiv (sadrži kukice, znakove pitanja ili nečitljive karaktere), molimo Vas, prijavite to ovde.

Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati ovde.

 

Prirodno Matematički fakultet

Univerzitete u Novom Sadu

S E M IN A R S K I R A D

Porez na prihode

Sadržaj:

uvod-istorijski deo o porezu

razrada- I Porez na dohodak fizičkih lica

1.vrste poreza na dohodak fizičkih lica

2.elementi poreza na dohodak fizičkih lica

3.porez na dohodak građana u Srbiji

a)porezi po odbitku

- porezi na zarade

- porez na prihode od kapitala

- porez na prihode od nepokretnosti

- porez na ostale prihode

b)porezi po rešavanju nadležnog organa

- porez na prihode od poljoprivrede i šumarstva

- porez na prihod od samostalne delatnosti

- porez na kapitalne dobitke

- godišnji porez na dohodak građana

II Porez na dobit preduzeća

1.koncepti oporezivanja dobiti preduzeća

2.elementi poreza na dobit preduzeća

3.grupno oporezivanje

4.transferne cene

5.porez na dobit preduzeća u Srbiji

zaključak

literatura

Istorijski deo o porezu

Prvi porez na dohodak građana uveden je u Engleskoj 1799. godine kako bi se finansirao rat sa Napoleonom.I kasniji skokovi u oporezivanj su rezultat ratova (npr.I i II svetski rat) posle kojih poreski teret nije u potpunosti vraćen na pređašnji nivo.

Progresivan porez na dohoda uvedena je prvi put u Pruskoj 1853 god.,a zatim u drugim zemljama (Britanija1907., SAD 1913.,Francuska 1917.)

U Engleskoj je u srednjem veku naplaćivan porez i za svaki prozor na zgradi.Poreski obveznici su zato zaziđivali prozore da bi platili maji porez.Posledica takve poreske politike se i danas može videti na nekim zgradama u Londonu.

Porezi(eng.tax) predsavljaju instrumente javnih prihoda kojim država prinudno uzima novčana sredstva bez neposredne protivusluge od fizičkih i pravnih lica radi pokrivanja javnih potreba tj. javnih rashoda i postizanje ekonomskih i socijalnih ciljeva.

Porezi su najvažniji i najizraženiji javni prihodi dražave i u čitavom poreskom sistemu.Oni su zapravo oblik prisilnog davanja koji nameće država i nije namenski usmeren.Porezi su najvažniji izvor budžeta i bez nijh država nebi mogla da funkcioniše i finansira javnadobra i zajedničke potrebe kao što su odbrana,zaštita,zdravstvo,infrastruktura,za-štita svojine i prava građana,javni red i mir i sl.

U raniije vrememoderne i savremene države primenjuju sve više poreza.Poreski sistemi su različiti od zemlje do zemlje.

U ovom radu mi ćemo razmatrati porez na prihod tj.porez na dohodak i porez na doobit.

...

 

--------------------OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU.---------------------

    www.maturskiradovi.net

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL:

maturskiradovi.net@gmail.com

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!